sobota, 17 grudnia 2016

Taki prezent na pewno sam przygotujesz

Wigilia już za tydzień. Macie już przygotowane wszystkie prezenty? Wiele pomysłów na podarunki znajdziecie w sklepach. Nowa koszula, zegarek czy kosmetyki, ale chyba najbardziej pamięta się te własnoręcznie zrobione. Proponuję szybki i zdrowy prezent, który każdy jest w stanie przygotować - herbaty ziołowe. Przedstawiam Wam moje 3 pomysły.
Pierwsza z nich - "Łagodne orzeźwienie" składa się z pokrzywy, mięty oraz rumianku. Pokrzywa jest bardzo oczyszczająca. Mięta pomaga usprawnić działanie układu pokarmowego. Rumianek to przecież jedna z najbardziej bogatych ziół. Pomaga m.in w alergiach oraz zawiera dużo wit. C.

Kolejna - "Zdrowy oddech" składa się z macierzanki oraz babki lancetowatej (własnoręcznie zbierałam;) i wygoni wszelką wilgoć z naszego organizmu. Macierzankę uwielbiam za jej niesamowity, słoneczny aromat, który przywodzi na myśl letnie łąki. Ma działanie lekko wykrztuśne (co przy krakowskim powietrzu jest cenne), działa na pobudzenie śluzu i oczyszcza drogi oddechowe. Babka lancetowata jest stosowana w czasie problemów z gardłem. Działa także przeciwzapalnie na górne drogi oddechowe.
Ostatnia - "Radosny pocałunek" składa się z melisy, nagietka oraz mięty. Melisa działa nie tylko uspokajająco na nerwy ale również poprawia trawienie. Nagietek natomiast działa rozkurczowo oraz żółciopędnie.  


Takie 3 proste herbatki łatwo przygotować i pięknie zapakować, aby cieszyły osobę obdarowaną. Myślę, że właśnie takie prezenty są najlepszym podarkiem, ponieważ zawierają w sobie coś cennego - nasz czas, którego tak przecież mało...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz