wtorek, 6 stycznia 2015

Herbatka młodości

Dzisiaj coś z działu odchudzanie ;) Herbatka młodości wg. przepisu Stefanii Korżawskiej pomaga nie tylko zachować młodość oraz zrzucić zbędne kilogramy ale również nadaje się jako poranny napój. Dlaczego? Ponieważ działa tak pobudzająco jak kawa.
Herbatka jest bardzo prosta, ponieważ składa się z dwóch składników: mojej ulubionej macierzanki oraz rozmarynu.

ROZMARYN

Według św. Hildegardy napar z rozmarynu podawany jest przy skurczach jelit, dróg żółciowych, moczowych oraz w zaburzeniach trawienia wraz ze wzdęciami. Stąd właśnie rozmaryn w naszej herbatce. Dodatkowo święta podaje, że to lecznicze zioło można stosować również do kąpieli oraz nacierania. Tej ostatniej czynności dokonuje się poprzez ocet rozmarynowy. Szczególnie polecane jest osobom w starszym wieku wino rozmarynowe, które należy pić po obiedzie oraz wieczorem (Św. Hildegarda z Bingen "Przyrodolecznictwo").

MACIERZANKA

O właściwościach macierzanki pisałam na końcu tego posta: http://pracowniarelaksu.blogspot.com/2013/09/polska-ambrozja-antyprzeziebieniowa.html
Polecana ze względu na zbawienny wpływ na układ pokarmowy.


Herbatka prosta i wydajna. Mi bardzo smakuje, ale nie zauważyłam wysoce pobudzających właściwości. Może Wy zaobserwowaliście "efekt porannej kawy"?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz