niedziela, 1 kwietnia 2012

Dywanik z t-shirtów

Świetny pomysł na własnoręcznie wykonany dywanik proponuje Jelly Wares. Na marginesie moja mama też takie szyła i nawet ma wciąż przed wejściem do domu:) Każdy ma w szafie stare, bawełniane t-shirty. Wystarczy je pociąć, użyć szydełka i oto co otrzymujemy:

Dla tych, którzy poradzą sobie z wersją angielskojęzyczną zapraszam na stronę: http://crazymomquilts.blogspot.com/2008/02/rag-rug-tutorial.html . Dla pozostałych osób, poniżej tłumaczenie:1. Połóż t-shirt płasko na ziemi. Odetnij wszystkie podwinięte i zaszyte końcówki bluzki.
                                             Źródło: http://crazymomquilts.blogspot.com/2008/02/rag-rug-tutorial.html


2. Potnij, zaczynając od dołu koszulki, materiał na paski o szerokości 1,5 cm. Nie rozpruwaj boków. Paski będą wtedy tworzyć formę pętli. Możesz uciąć też paski z rękawów, tylko pamiętaj o odcięciu podwiniętych końcówek.


 3. Gdy już będziesz mieć pociętą koszulkę na paski zawiąż na nich pętelki.


4. Pociągnij sznurki aż pętla będzie zaciśnięta.


5. Zrób tak długi jeden sznurek, aby móc zacząć szydełkować. Użyj do tego szydełka na  ok. 11 mm (rozmiar P w USA). 50 "oczek" to około 76 cm długości. Dopasuj długość do swoich wymagań.


6. Dodaj pętle do sznurka, gdy będzie Ci się już kończył, aby go przedłużyć.


7. Gdy dotrzesz do końca jednego rzędu złożonego ze splotów typu łańcuszek...


8. przewróć dywan na drugą stronę i rozpocznij szydełkowanie półsłupkami
9. Kontynuuj szydełkowanie tam i z powrotem aż do momentu kiedy uzyskasz zadowalającą długość i szerokość dywanika.10. Na końcu zrób supełek i zakończ dzierganie. Na poniższy dywanik autorka bloga zużyła ok. 20 koszulek.


Podoba Wam się?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz