niedziela, 15 kwietnia 2012

Czas na "nową" torebkę


            Źródło: http://bromeliadliving.blogspot.com/2010/07/diy-wednesday-make-chanel-inspired.html


Czas na mały "lifting" torebek. Lato tuż, tuż:) Na blogu Bromeliad znajdziemy kilka ciekawych pomysłów jak można odświeżyć swoją starą torebkę na nowy sezon.
Po pierwsze - jak zrobić kwiaty? Zdjęcia są z innego postu więc kolory się nie zgadzają, ale idea jest ta sama.

1. Potrzebujemy kawałek filcu oraz jedwabny/bawełniany kawałek tkaniny. Dodatkowo będzie potrzebna czarna, mocna nić, krochmal w sprayu, klej do tkanin, klej na gorąco (opcjonalnie), agrafka vel zapinka, nożyczki i igła. Kolory materiałów dobieramy odpowiednio do całości naszego kwiatka.


2. Do delikatnych, lekich tkanin musimy użyć krochmalu w spray aby nadać im sztywności. Spryskujemy tkaninę, skręcamy i zapinamy klipsem do papieru, tak jak poniżej na zdjęciu. Jeśli mamy bawełnianą tkaninę zmarszczki naszemu kwiatkowi możemy nadać później.


3. Gdy tkanina jest niemal sucha, rozpinamy ją i kładziemy "na płasko". W przypadku, gdy wydaje nam się, że jest trochę za bardzo poskręcana, prostujemy. Następnie pryskamy jeszcze raz krochmalem.


4. Wycinamy 12 - 14 płatków.


5. Potrzebujemy linijkę albo kawałek plastiku na szerokość ok. 1,5 cm aby nawinąć na nią grubą nić, spryskujemy krochmalem i czekamy aż wyschnie.


6. Płatki zszywamy razem lub kleimy na gorąco klejem. Łysy kwiatek jest raczej mało elegancki, więc staramy się aby nasze płatki były obok siebie jak najbliżej:)


7. Jeśli używacie grubszego materiału, jak n. bawełniana koszulka to to jest dobry moment na dodanie do kwiatka zmarszczek. Spryskujemy delikatnie uformowany z płatków pączek i lekko zaciskujemy go gumką.
8. Z tyłu kwiatka musimy zainstalować agrafkę/zapinkę. W tym celu naklejamy okrągły kawałek plastiku. Myślę, że może być też twarda, nieprzepuszczalna tektura. Następnie na to przyklejamy kawałek filcu i zapinkę. Jeśli użyjecie agrafki, nie trzeba jej przypinać :) Podobny krążek filcu przyklejamy na przodzie kwiatka.


9. Teraz najciekawsza część - instalowanie "rzęs" :) Ściągamy z linijki naszą nić, możemy ją przeciąć jeśli będzie bardzo oporna.
10. Maczamy końcówki nici w kleju do tkanin. 


11. ... i doklejamy wokół filcu na środku kwiatka.12. Gotowe!


a tak wygląda w wersji z bawełny.Nasza nowa torebka potrzebuje jeszcze paru innych elementów...


13. Wycinamy z koronki i tkanin kształt liści.


14. Podobnie jak w przypadku kwiatów musimy usztywnić liście. Podklejamy je plastikiem/tekturką (sprawdź, czy kolor podkładki nie przebija przez materiał) a następnie naklejamy białą tkaninę (nie musi być filc). 2-3 liście przyklej razem i doklej/doczep agrafkę/zapinkę. Zapnij na swojej ulubionej torebce razem z kwiatkami.
                        Źródło: http://bromeliadliving.blogspot.com/2010/07/diy-wednesday-make-chanel-inspired.html

Na małej torebce również można dopiąć nasze wyroby:)


Voila!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz