sobota, 2 czerwca 2012

Sukienka z chustki


Zawsze podobały mi się ubrania z chust. Można w łatwy sposób znaleźć ciekawy wzór, który będzie oryginalny w 100% :)Wyglądają tak zwiewnie, elegancko i oryginalnie.
Na blogu http://matterofstyle.blogspot.it znajdziemy wiele ciekawych inspiracji, ale ta sukienka ujęła mnie swoją prostotą.


 Potrzebujemy:
- sznurek
- nożyczki
- forma - można uczynić to na manekinie, ale myślę że spokojnie jeśli będziemy ją mierzyć na sobie (oczywiście z pomocą drugiej osoby) lub jeśli mamy formę sukienki to wystarczy. A jak zrobić prosty manekin? tutaj mamy cały opis : http://matterofstyle.blogspot.it/2010/11/diy-how-to-make-cheap-mannequin.html 
- duża chustka - jak duża? Tak aby się owinąć chustą wokół. Zawsze można zszyć dwie mniejsze chustki jeśli nie mamy wystarczająco dużej.

 Źródło: http://matterofstyle.blogspot.it/2012/04/diybfw-day-3-d-inspired-scarf-dress-diy.html


- proponuję wyprasować chustę przed działaniem, ponieważ musimy mieć ją w oryginalnej formie i rozmiarze.

A oto chustka, której użyto:


Co dalej?
1. Zapinamy sznurek na manekinie (bądź na sobie) wzdłuż linii szyi, ramion i pachy.

2. Owijamy chustę wokół manekina (jeśli mierzycie na sobie, to wiadomo co teraz mamy zrobić ;) ) i przypinamy z przodu oraz z tyłu. Pamiętaj aby chustka równo się rozkładała. Dwa brzegi chusty powinny znajdować się na środku manekina. Nie zapomnij również, że musisz zostawić sobie 2 cm na podszycie brzegów.


3. Teraz czas na nożyczki. Przyłóż nożyczki do chustki wzdłuż sznurków, które znajdują się pod tkaniną. Gdy je poczujesz pod nożyczkami wytnij linię szyi, pach i ramion. Oczywiście autorka bloga o tym nie mówi, ale należy teraz podszyć krawędzie tkaniny, aby się nie strzępiła.


4. Zszyj ramiona oraz brzegi chusty z przodu. Zakończyć zszywanie przodu na linii talii, wyżej wszyj zamek. Jak widać jednak na pierwszym zdjęciu autorka wszyła nie zamek a guziki:) Ta wersja bardziej mi się podoba.5. i gotowe!


Przewiewnie, miło i elegancko:)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz