środa, 9 maja 2012

Oryginalny t-shirt z muchą i szelkami


Kochani
projekt z angielskojęzycznego bloga "See Kate sew" . W prawdzie dotyczy t-shirtu dla chłopca, ale przecież nasza fantazja jest nieograniczona i można taką małą renowacją potraktować nasze podkoszulki:)

Ja kocham szelki, dlatego zamieszczam ten tutorial dla Was. W sumie można pominąć muchę albo projekt muchy potraktować osobno i przyczepić swoje dzieło do torebki. Możliwości są NIEOGRANICZONE, prawda?Do rzeczy jednak. Poniżej tutorial.

1. Potrzebujemy - biały podkoszulek, czarną taśmę do wykańczania obszycia + nici do niej, koszula męska lub inny materiał z które chcemy zrobić muchę.
                                                                                Źródło: http://bit.ly/KFPwB3 

2. Aby uniknąć nieładnych marszczeń kładziemy podkoszulek na płaskiej powierzchni i przypinamy szpilkami taśmę w odpowiednim miejscu na szelki. Końcówki zaginamy pod materiał.

3. Przyszyj obie krawędzie taśmy do podkoszulka. Po drugiej stronie materiału będzie widoczny ścieg.4. teraz przechodzimy do muchy;) Wytnij z materiału 2 prostokąty o wymiarach 14cm x 19 cm oraz pasek na środkową część o wymiarach 5,7 cm x 12,7 cm . Złóż oba prostokąty na pół i przypnij szpilkami. Zszyj wszystkie boki w odległości od brzegu ok. 0,6 cm. Pozostaw jednak dłuższy bok otwarty na szerokość 5 cm, na środku. Obróć.Zagnij pasek ze strony dłuższych brzegów na około 1 cm. Oba zszyte kwadraty nałóż na siebie i pośrodku obwiń paskiem. Zaszyj końcówki paska pod spodem muchy.
5. Następnie przypnij dolną warstwę kokardy do koszulki i przeszyj maszyną po obu stronach. Pamiętaj aby z tyłu nici zawiązać, aby ścieg nagle się nie rozpruł.I gotowe! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz